Пред около 500 зрители “Несебър” се наложи с 1:0 в морското дерби при гостуването си на “Спартак”-Варна

Успешен дебют на селекционера Иван Георгиев в първи официален мач     Пред около 500 зрители “Несебър” се наложи с 1:0 в морското дерби при гостуването си на “Спартак”-Варна Голът падна в...
| Източник: Максим МОМЧИЛОВ

Голът падна в 11-ата минута след кинжален диагонален изстрел на капитана Орловски от границата на наказателното поле.Две минути по-рано варненският вратар Генко Славов спаси чист гол,отбивайки шут на Иво Димитров.

Както през първата част,така и след почивката,спартаковци бяха по-нападащия отбор,а гостите разчитаха на контратаки.Домакините успяха да създадат редица голови положения,които на практика обече се оказа безплодни.В 89 мин. гостите можеха да постигнат втори гол,но топката след удар с глава на Александров мина покрай дясната греда.

Победата е успешен дебют на селекционера Иван Георгиев,който през зимата замени Иван Цветанов,начело на отбора на отбора на «Несебър».Във временното класиране след 15 кръг «Несебър» изпревари «Добруджа»,която завърши като домакин 0:0 с «Етър» и вече заема 7 място.

Останалите резултати: «Любимец»-«Черноморец-Поморие» 1:0,»Ботев»-«Нефтохимик» 1:1,»Сливен»: «Доростол» 3:0 /сл./.В следващия кръг-на 10 март,от 15,30 ч. «Несебър» приема «Сливен».