1 nesebar-chernomoretz-balchik-22 copy

Футбол:„Несебър” удари и „Черноморец” –Балчик

„Несебър” победи „Черноморец” с 2:0, като по този начин и математически си осигуриха оставането във Втора професионална лига.

В 16 мин. Валентин Йосков прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Младият нападател все пак се разписа в 32 мин. Николай Костов центрира в накателното поле, където Йосков засече с глава за 1:0. В последната минута на полувремето, Николай Костов изпълни своя специалитет – директен удар от фаул, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл за 2:0.

През втората част гостите натиснаха, но така и не стигнаха до чисто голово положение. От своя страна футболистите на Николай Жечев на няколко пъти огранизираха бързи контри, при които можеха да решат всичко. Нов гол обаче така и не падна и морският тим прибави нови 3 точки към актива си и остана на пето място.

„Несебър” приема „Струмска слава” на 28 април.