ССИ:Продължава имитацията на социален диалог

Ние представителите на Съюза за стопанска инициатива  не участваме в националния съвет за тристранно сътрудничество. В анонса за заседанието на НСТС за днес, в някои електронни медии, се показват видео...
| Източник:

Ние представителите на Съюза за стопанска инициатива  не участваме в националния съвет за тристранно сътрудничество. В анонса за заседанието на НСТС за днес, в някои електронни медии, се показват видео откъси от минали заседания, от които се вижда около масата присъствието на представители на ССИ – г-н Теодор Дечев и аз – А. Лидиянов. Показването на подобни видео материали заблуждава зрителите, дребния и средния бизнес и фирмите, членове на ССИ, че участваме в този форум за социалния диалог. Ние представителите на ССИ, напуснахме НСТС, след като до пролетта на 2012г., въпреки решенията на НСТС, не бяха приети конкретни мерки за въздействие върху банковия сектор за сваляне на банковите лихви и облекчаване на кредитирането на дребния и средния бизнес.

Подадохме оставка за да свалим легитимацията на политиката на кабинета Борисов – Цветанов – Н. Младенов, което защитаваше монополите и имитира социален диалог. Политика, която предвидихме, че води до икономическа  катастрофа и настоящата политическа и социална криза, в която сме в момента, е доказателство, че сме били прави.

С акробатични действия, избягалото с оставка правителство, по-късно ни отстрани от НСТС. Въпреки решението на конституционния съд, което определи промените в кодекса на труда за конституционно несъобразни, кабинета Борисов, верен на своята неотговорна политика, не промени решението си по отношение на ССИ. На първата среща, по покана на служебния кабинет днес, също, до колкото ми е известно, ССИ не бе поканен. Дали това незачитане на решенията на Конституционния съд ще бъде политика на кабинета Райков, не ми се ще да бързам да определя. Това ще докаже до къде властимащите към момента, начело с президента Плевнелиев, разбират защо нашия народ прибягна към улицата.

Продължаването на имитиране на социален диалог и нечуваемостта ще задълбочи кризата и при следващото изригване на народното недоволство ще ни постави пред по-сложна и по-опасна ситуация. Уместно е министър-председателя Райков да откаже да се ограничи в диалога с едрия капитал и по-точно с престъпната част от него, която бе хранилка на досегашните управляващи. Ние, представителите на дребния и средния бизнес, се надяваме да върнем диалога в институциите, да се откажем от улицата и палатковите лагери, за да охладим социалното напрежение, за да не бъде характеризиран служебния кабинет и президентския мандат на Плевнелиев със самозапазването и ширещото се насилие.

 

Председател на Комисията по Данъчна политика към ССИ

Д-р Аднан Лидиянов

Print Friendly
FacebookСподели