Изключителен успех за децата на клуб по спортни танци „Несебър”

| Източник:

Явор Вълчев – треньор по стандартни танци в КСТ „Несебър”

На 21-ви октомври в град Сливен се проведе турнир от най-висок ранг на територията на страната ни. Участници от над двадесет клуба участваха в надпреварата за „Купа България”. Клуб по спортни танци „Несебър” се представи с  четири танцови двойки, които достойно защитиха както името на клуба, така и името на община Несебър. При най-малките – юноши младша възраст, Самуил Лечев и София Коларова грабнаха сребърните медали и в двата вида танци, като останаха само на крачка от златото. Симеон Георгиев и Мари-Никол Маркова завоюваха два бронзови медала в стандартните и латиноамериканските танци. По-големите им колеги Иван Петров и Надя Янева се класираха на второ място при юношите старша възраст в стандартните танци и спечелиха  бронзовите отличия при латиноамериканските. В провелия се открит турнир в клас 11Е голям успех постигнаха Никола Петров и Силвана Янева, класирайки се втори. Сборният отбор на КСТ ”Несебър” взе и бронзовите отличия при отборите.

Децата на най-бързо развиващия се клуб по спортни танци в България продължават своята подготовка за предстоящия международен турнир в Скопие на 03.11.2012 г.