Волен Сидеров: Влизайки в Шенген, ние не печелим нищо

| Източник: Агенция "Фокус"

 

 бТВ, „Лице в лице“
Волен Сидеров, лидер на политическа партия „Атака“ в интервю за предаването „Лице в лице“ на бТВ

Водещ: Продължаваме с лидера на „Атака” Волен Сидеров. Ще говорим всъщност за тези сто дни управление на правителството на Орешарски.
Водеща: Здравейте.
Водещ: Но искам да започнем с две новини. Едната е индиректно свързана с партия „Атака”, защото френският министър на вътрешните работи ни отписа за Шенген, не знам дали чухте. И е казал, че много малко вероятно е от 1 януари догодина – България и Румъния да се присъединят към Шенген.
Волен Сидеров: Още по-добре. Това е добра новина между другото.
Водещ: Добра ли е?
Волен Сидеров: Да.
Водещ: А Мари Люпен от вашата приятелска партия френска, е поискал пък мораториум за България и Румъния, изобщо за влизането в Шенген.
Волен Сидеров: Те са така. Националистите на Запад си гледат собственият интерес и за тях българи и румънци са нещо като някаква тежест. Те на всички чужденци гледат по този начин. Шовинисти са, какво да ги правиш.
Водеща: Защо не ни трябва Шенген?
Волен Сидеров: Защото влизайки в Шенген, ние не печелим нищо, а в същото време ставаме привлекателни за много бежанци. Защото влязат ли веднъж в България, те влизат в ЕС, а сега не е точно така. И влезем ли в Шенген вече, тогава пък потокът от бежанци, които сега ни застрашава и ни заплашва, ще стане много сериозна реалност. Аз не виждам тази битка за Шенген в какво се изразява освен идеологемата, че ето на – приеха ни в Шенген. Пътуването е свободно.
Водеща: Пълноправни ще се чувстваме. Между другото аз споделям вашата гледна точка и съм я изказвала многократно…
Водещ: Много големи права имат българите. Много големи права получават. Първо – пълна свобода на хора, на пари, на стоки, на капитали и най-вече можем да живеем колкото си искаме, където си искаме в рамките на Шенген.
Волен Сидеров: Аз предпочитам българите да се запазим все пак в България, защото със 164 намаляваме на ден.
Водещ: 164 на ден?
Волен Сидеров: Такива статистики прочетох…
Водещ: Не може да е толкова много.
Водеща: Нещо подобно е.
Волен Сидеров: Може и да не е точно така. Във всеки случай намалява много сериозно, много шокиращо. И ако сложим вече изтичане на българи, които вече да отидат да се заселят постоянно и трайно, просто ще се обезлюди тук.
Водещ: Добре. Предвид стоте дни – още една новина. Преди малко тук в агенциите стана ясно, че Министерството на земеделието и храните ще предложи мораториумът за закупуване на земеделска земя да се удължи с още 7 години. Това предполагам подкрепя вашите предложения.
Волен Сидеров: Това е идея на „Атака”. Вчера внесохме в парламента в деловодството – проекторешение да се удължи тази забрана за продажба на земя за чужденци. Защото, ако не се направи този нов мораториум, от догодина от 1 януари, ще може свободно да се купува от всички чужденци. Знам, веднага ще каже някой от вас може би – те няма да си я занесат вкъщи. Те няма да си я занесат вкъщи, обаче ако… имайте предвид, че българската земеделска земя в момента е около 10 пъти по-евтина от средноевропейската земеделска.
Водеща: Като всичко.
Волен Сидеров: Да. Като и цената на труда, и на много други неща.
Водеща: И на жилищата. Вижте в Букурещ, вижте в Белград как се продава.
Волен Сидеров: Жилищата като гледам обяви за луксозни имоти, тук някои жилища…
Водеща: Две-три жилища, ама вижте – масово Белград и Букурещ по три пъти по-скъпи цени…
Волен Сидеров: Но земеделските земи в момента са застрашени от това… колегите ми бяха изчислили, че общо 37 млн. дка са.. Те като се сметнат по сегашните цени излиза някъде 8 млрд. евро, което за една транснационална компания примерно, не са много пари. Печалбата на Фейсбук за миналата година е била 100 млрд. евро пишат. Общо взето идеята ни е да не даваме възможност големи парцели от българската земеделска земя, да станат рязко собственост на чужди хора, граждани или група от граждани. Защото има апетити, нашата земя е много добра. Специално Добруджанската е най-плодородната в Европа.
Водеща: Това е важна тема и дискусионна. Обаче, господин Сидеров, преди да ви попитам как оценявате отчетът на Орешарски, искам да дадете вие оценка за стоте дни на правителството?
Волен Сидеров: Трябва да започна с това, че това правителство работеше 100 дни в истерия. Нещо, което до сега не се е случвало в нито един кабинет.
Водещ: Да, но така избра, не подадоха оставка, избра да работи в тази истерия.
Волен Сидеров: Тази истерия, обаче, много интересно и много странно, днес например нямаше протестиращи. Изглежда, че като ГЕРБ влязат в пленарната зала някак си протестите, сякаш са отрязани с нож. Това говори, че ГЕРБ стояха зад тези протести, те ги плащаха, инспирираха и други фактори, но основно те. В момента в който ГЕРБ решиха да се върнат и да го играят част от парламента, каквито са и протестите като с подаден знак, изведнъж спряха. Защо нямаше днес протести пред парламента?
Водещ: Аз мисля, че от другаде дойде края по приключването на протестите
Волен Сидеров: Значи, че тези протести бяха запалени по един много изкуствен начин. Вероятно в тях е имало хора с искания и убеждения са били. Има вече прекалено много данни, че там има намеса на външни фактори, американци, режисьори, които правят хепънинги.
Водещ: Много трудно това ще бъде доказано. Вие наистина ли смятате, че имаше хора, които абсолютно автентично се разгневиха на първите решения и първото решение.
Волен Сидеров: Разбира се, че се разгневиха. Казах, че има автентични хора с автентична агресия. Цялостното въздействие на агресия, защото аз и колегите ни бяхме обект на агресия.
Водещ: Вие също се държахте агресивно, обиждахте ги, наричахте ги платени, казвахте, че парите им идват от пашата, какво очаквате? Как очаквахте да ви отговорят?
Волен Сидеров: Това, което го разбираме го казахме. А вие какво очаквахте като ни замерват с камъни
Водещ: Ама обидно е г-н Сидеров за хората, които ходят автентично.
Волен Сидеров: Г-жо Ризова, ако вас ви целят с камъни и някой ви уцели в главата с огромно парче камък, много интересно, какво отношение ще имате към тези мили сладки и интелигентни хора. Естествено, че ще ги наричате агресивни и терористи. Това нашето отношение беше отговор на тази агресия, но тази агресия беше изкуствено запалена. Това тръгнах да казвам, защото тя спря като подаден знак.
Водещ: Защо критикувате, че в този отчет няма анализ на управлението на ГЕРБ, трябваше ли да го има това нещо?
Волен Сидеров: Да, беше много логично да се направи анализ на управлението на ГЕРБ и на служебния кабинет. Да не забравяме, че г-н Райков за краткото време в което беше премиер направи доста преобразувания, имотни. Аз вдигнах тревога по този въпрос. След, което го изпратиха на сладката служба за посланик в Рим.
Водещ: Той си беше посланик.
Волен Сидеров: Да де, но според мен трябваше да дава малко отговори на оторизирани лица от следствието и прокуратурата, преди да отиде посланик. Както и да е, това ще стане един ден. Предишния кабинет на ГЕРБ, задължително се нуждае от ревизия, защото искат предсрочни избори – ГЕРБ. Добре, един ден ще дойдат избори – утре, в други ден, но хората трябва да избират обективно, за да знаят, кой какво е вършил. Без ревизия на тяхното управление, няма как хората да преценят реално, какво точно се е вършело, всичко друго остава медийна пропаганда.
Водещ: Защо няма ревизия според вас?
Волен Сидеров: Ами, аз това същото нещо, запитах премиера Орешарски.
Водещ: Той какво ви каза?
Волен Сидеров: Ами, нямаше отговор днес, но ще продължа да го питам.
Водещ: Вие какво подозирате?
Волен Сидеров: Подозирам нерешителност.
Водещ: Съглашателство? Едва ли.
Волен Сидеров: Съглашателство, ами… Защо не? В крайна сметка в този кабинет, кадрите на ГЕРБ си останаха по повечето места по министерства и от министъра надолу. Всъщност, цялата администрация продължава да си бъде на ГЕРБ. Предполагам, че на министър Орешарски му е трудно да тръгне малко по-решително да разглежда какво е станало. Между другото, това означава да се превърне в остра конфронтация. Той, общо взето като характер не е такъв човек и това му пречи да тръгне по-решително. Аз, днес му дадох за пример един друг премиер, това е премиера на Унгария – Виктор Орбан. Той за разлика от всички наши премиери, включително и сегашния доста сериозно издърпа Унгария от колониалния модел. Той направи така, че прогони чуждите монополи, което за нас е проблем номер едно. Приключи тези порочни връзки с МВФ, включително изплати дълговете там със световната банка, защото точно в онзиденшния доклад на световната банка, продължават да ни съветват да не вдигаме пенсиите. Това е една от директивите. Орбан е примера, който трябва да се следва от България, защото той действително върви по пътя на една независима държава.
Водещ: Но, това е пример на европейска изолация г-н Сидеров и вие го знаете.
Волен Сидеров: Не, не бих казал.
Водещ: Ние в момента сме много прегърбени от Шенген и ни режат от всякъде.
Волен Сидеров: Ами, какво значи изолация.
Водещ: Ами, такова, че няма пари. Няма уважение, няма срещи, няма…
Волен Сидеров: А, ние, понеже, като не сме в изолация, все едно сме много съглашателни. Какво печелим от това?
Водещ: Ама, не сме, или сме?
Волен Сидеров: Нито пари идват, нито инвестиции, нито… има развитие на икономиката.
Водещ: Ама, кажете, харесва ли ви работата на правителството.
Волен Сидеров: То нямаше достатъчно време да се оцени. Не забравяйте, че ние депутатите не работехме в нормална обстановка. Отиваме на работа, под някаква обсада от хора, които с изкривени лица крещят и ще ти прережат гърлото и прочее такива неща. Всичко това, като се разсее и като се по успокоиха нещата се вижда, че може да се говори малко по-разумно в парламента, а и ГЕРБ ги нямаше, те влязоха преди дни. Сега, вече може да се види, кой с какви позиции е, кой за какво се бори. Примерно, предлага се декларация за национални приоритети. ГЕРБ нямаха аргументи защо са против това, да се бориш с бедността, да се грижиш за българският предприемач.
Водещ: Защото е звучало, като комунистически манифест. Така ли наистина звучеше? Това е ангажимент на всяко управление и няма нужда да е приоритет да се бори с бедността.
Волен Сидеров: Комунистическият манифест има съвсем друг текст, г-н Борисов го е чел, защото е бил член на БКП. Полагал е клетва и е чел комунистическият манифест. Там има други неща, там се казва, че трябва да се премахнат семействата, нациите и религията. Това са основни постулати в комунистическият манифест на Карл Маркс и Енгелс. Докато в тази декларация са набелязани неща, срещу които няма как да си против. Друг е въпроса до къде има решителност да стигне това правителство.
Водещ: От една декларация нищо не зависи. Дали аз, или вие ще подпишете да се борим с бедността, не дава повече сила на правителството, ако то има сили да се бори с бедността.
Волен Сидеров: Да, но ние трябва да го заявим, че имаме намерение това да го правим.
Водещ: Вие защо участвате в тази игра, кажете?
Волен Сидеров: Кое наричате игра?
Водещ: Играта да подкрепяте това мнозинство с цената на това да ви пада репутацията като партия.
Волен Сидеров: Все едно ме питате сега, защо не си тръгнете от парламента. Ами, защото сме избрани народни представители, защото сме длъжни и имаме ангажимент.
Водещ: Разбирате ли, всички се изненадахме от това, че АТАКА подкрепя правителство на ДПС и БСП. Аз съм слушала от вас толкова много думи срещу ДПС.
Волен Сидеров: Харесва ви да го повтаряте, но то не е вярно просто.
Водещ: Кое не е вярно?
Волен Сидеров: Че подкрепяме това правителство.
Водещ: Щеше ли да бъде избрано, ако ви нямаше?
Волен Сидеров: Да, щеше. Щеше да бъде избрано с хора от ГЕРБ.
Водещ: Щом с хора от ГЕРБ, защо не оставихте, хора от ГЕРБ да се изложат?
Волен Сидеров: Точно защото не искам да играя игра. Защото не ми е игричка присъствието в парламента. Защото, когато започва едно народно събрание, което е избрано от българския избирател, не може да се държиш безотговорно. Не може да си играеш игрички с него. Хайде сега да го провалим. Защо да го проваляме? Ами, защото такъв е кефа на Бойко, на Драгойко… Съжалявам.
Водещ: Ами, вашите избиратели, дали разбират? Г-н Сидеров, вие винаги сте говорили срещу ДПС. А, сега подкрепяте едно правителство в което има откровени политически назначения, коалиционно правителство.
Волен Сидеров: Не, не. Такива въпроси задават обикновено журналисти, които търсят под вола теле.
Водещ: На хората им е добре, така ли?
Волен Сидеров: И моите избиратели и хора, които не са избиратели, но си говорим и си задаваме въпроси, те разбират много добре, това че аз съм постъпил държавнически, спасявайки заседанието и от тук насетне, правителството, каквото посее такова ще пожъне.
Водещ: Конкретен въпрос, сега. На вота на недоверие ще гласувате ли в полза на кабинета?
Волен Сидеров: За съжаление, нито аз, нито колегите ми ще сме в България. Ще бъдем в Брюксел, където отиваме
Водещ: Кога ще бъдете в Брюксел?
Волен Сидеров: В следващата седмица от вторник до петък ще бъдем в Брюксел, където имаме назначени срещи. Това не е от вчера, това се подготвя от доста време. Имаме срещи с колеги от подобни на нашата партия във връзка с един бъдещ алианс, а освен това търсим срещи с ръководството на ЕНП, за да ги питаме от къде на къде техен евродепутат идва в България, имам предвид тази германска танте – Дорис Пак, която дойде тук, размаха пръстче и каза – вие сте расисти и ксенофоби. Сега, ще отидем там, за да питаме тяхната комисия по права на човека и всички възможни ръководни органи в ЕП, редно ли е един евродепутат да отиде да отправя квалификации в чужда страна на чужда партия и не трябва ли да се извини за това.
Другото, което ще направя е да заведа иск аз и моите колеги, която беше доведена за ръчичка от ГЕРБ, за да каже, че са ксенофоби и расисти. Е, АТАКА не бяха ксенофоби и расисти, когато подкрепяха ГЕРБ, но сега се оказа, че са такива. Тази демагогия трябва да бъде разобличена, затова ще отидем в Брюксел на място, за да им кажем , като хора с достойнство, че не могат българите така да бъдат обиждани и не може да си позволява някаква германка, или каквато и да е тя да дойде тук и да се държи, все едно е в Аборигения.
Водещ: Ако не бяхте в Брюксел, а в България, как щяхте да гласувате?
Волен Сидеров: По съвест, както винаги.
Водещ: Вашата съвест, как щеше да гласува.
Волен Сидеров: Аз не съм прочел мотивите на вота на ГЕРБ. Те си промениха вижданията в крачка. Първо искаха един вот, после искаха друг вот, а специално в това министерство има какво да се търси там като информация, но аз не смятам, че наличието на такова министерство е причина за вот на недоверие. Просто защото съществува такова министерство, или в него работи някой си.
Водещ: Не сте ли се замисляли г-н Сидеров, защо министерството се раздели, ако се замислите, имате ли представа?
Волен Сидеров: Мога да потърся такова обяснение, защото мен наистина ме интересува с какво ще се занимава това министерство. Междувпрочем, лично аз смятам, че министерствата са много. Прекалено много в българското правителство и, че могат да бъдат още по-малко.
Водещ: Има нещо смущаващо в това разделение, ако питате мен, но вие ако се разровите ще разберете повече от мен, защото имате инструменти.
Волен Сидеров: Вижте, вота на недоверие е абсолютно демократична процедура и партията, която го внася има право на това. Тя може би трябва да го направи, друг е въпроса това как ще се възприеме.
Водещ: Добре, два-три въпроса имам конкретни, тъй като не сте говорили от както се състави правителството. Дайте оценка за първото решение, заради, което излязоха хората на протестите. Избора на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
Волен Сидеров: Оценката си я дадохме парламентарната група – бяхме против. Следователно, оценката е ясна.
Водещ: Тоест, оценката негативна ли е?
Волен Сидеров: Негативна на кое? Кое обсъждаме – персоната Делян Пеевски, или неговата длъжност?
Водещ: То не е ли едно, когато става въпрос за един човек винаги има някаква връзка.
Волен Сидеров: Аз мисля да не влизаме в обсъждането на персонални характеристики, защото там винаги може да намериш плюсове и минуси. Ако тръгнем да правим характеристика за г-н Пеевски, то мога да ви кажа, че за него могат да говорят предостатъчно Бойко Борисов и Цветан Цветанов, защото те са имали допирни точки през годините. Те със сигурност могат да кажат, по-добре подходящ ли е, или не за ДАНС. Според тях може да е подходящ.
Водещ: А, според вас?
Волен Сидеров: Аз не мога да преценя, защото не съм го видял в действие. Представете си, че той можеше да стане един добър шеф на ДАНС, защо не.
Водещ: Случайно да ви консултираха непосредствено преди решението?
Волен Сидеров: Не, но между другото сега не знам дали някой се занимава с качествата на г-н Писанчев, който е шеф на ДАНС. Дали той има качества да бъде шеф на ДАНС?
Водещ: Той нямаше публичен образ, може би заради това.
Волен Сидеров: Как се проверява това, как се измерва. Знам ли.
Водещ: Важна служба, ако имате мнение за г-н Писанчев – кажете.
Волен Сидеров: Точно това казвам, че е трудно да си съставиш мнение, освен, след като един период е управлявал вече ведомството и тогава можеш да теглиш чертата и да кажеш…
Водещ: Тоест, можем да приемем, че всеки може да бъде назначен на всякъде, докато не бъде видян как управлява. Аз мога да бъда назначена за шеф на операта, защото мога да се окажа страхотен мениджър.
Волен Сидеров: ГЕРБ назначаваха какви ли не хора. Физкултурници, спортисти ставаха шефове на какви ли не ведомства, агенции.
Водещ: Въпроса е трябва ли да си мълчим, ако утре ме назначат за шеф на операта., докато не покажа какво мога да правя.
Волен Сидеров: Аз не казвам, че един физкултурник няма качества и не може да се справи с възложените му задачи. Трябва да дадем шанс на всеки да се доказва. България няма толкова много хора, които да ги отричаме, да ги зачеркваме. В крайна сметка, националното богатство е най-важно.
Водещ: Ама, експертизата, тази с която се разграничават човешките общества, вие искате да я пренебрегнете.
Волен Сидеров: Експертизата за кое?
Водещ: За работата, г-н Сидеров. Един човек трябва да има експертиза, за да върши една работа, нали така? Как така един физкултурник ще бъде в управлението на страната.
Волен Сидеров: Вижте, аз не съм много запознат с изискванията за шеф на служба и спец служба, но има си изисквания и този, който кандидатства трябва да ги покрие. Вече, да ги преценяваме – хубав ли е – лош ли е, смятам, че е безпредметно.
Водещ: Да, тя е безкрайна. Днес чухте Сотир Цацаров, който обяви едни 875 телефонни номера, които са били подслушвани по времето на управление на Цветан Цветанов
Волен Сидеров: Чух го, даже поставих въпроса, когато направих изявление от група по време на отчета на Орешарски и се обърнах специално към г-н Йовчев, за да попитам какво стана с тези послушвания и в крайна сметка има ли някакви мерки взети в самата дирекция СДОТО, или както се казва.
Водещ: Те мерките са взети до колкото разбрахме вчера от неговото интервю.
Волен Сидеров: Нищо не знаем, същите хора ли работят, тези, които са подслушвали по нареждане на Цветанов още ли са там, такива работи, за които аз нямам по-голяма информация от вас.
Водещ: Попитахме снощи вицепремиера Йовчев, той каза, че не правели така.
Волен Сидеров: Той и Цветанов не правеше така, но ето прокуратурата го засече. Да не стане и утре така, че прокуратурата да засече г-н Йовчев. Затова по-добре да изчисти тези, които са правели золуми там и са вършили на практика престъплението погазване на човешки права. Тези служители трябва да бъдат незабавно отстранени. Аз не виждам такива неща. Г-н Йовчев, като че ли се страхува да бръкне в системата на МВР.
Водещ: Знаете ли какво каза, той каза – мен не ме интересува, кой какъв член е и на коя партия е, мен ме интересува професионализма на кадрите в МВР и цялостната му реформа стъпва именно върху възможността да работят само професионалисти, независимо от техните политически пристрастия.
Волен Сидеров: Мен също не ме интересува кой какъв член е и на коя партия. Въпроса е, че мен ме интересува, обаче, ако някой полицай, или служител в тази дирекция ме е следил и ме е подслушвал незаконно. Това ме интересува.
Водещ: Ние не знаем чии номера ще излязат. Дали вашия, моя или нечии друг.
Волен Сидеров: Искам този човек да го осветлим и да го видим, защото това са хора в сянка, докато ние сме непрекъснато под прожекторите и сме подложени на какви ли не нападки и какво ли не дискредитиране. Тези си стоят някъде на тъмничко, сега вероятно се хихикат и потриват ръце и казват и вас ще ви подслушваме и при този министър това ще го правим. Ето това ме интересува, искам това да стане невъзможно, да има страх от това, че ако престъпиш правилата отиваш в затвора. Аз не виждам някаква амбиция в г-н Йовчев за съжаление и някак си виждам тази щафетност, която винаги има при тези министри. Те приемат едно ведомство, които веднага се обграждат в един кръг, бившите подчинени на бившия министър, които веднага стават много добре разположени около новия и така добре го увиват в памук, че той не смее да пипне нищо. Това не е правилно, защото тази система се нуждае от много сериозна реформа, според мен.
Водещ: Добре, но протестиращите имат една мантра – Да разсечем олигархичния възел, така да се каже. Мислите ли, че може?
Волен Сидеров: Един час и половина разговарях за подобно нещо с едни младежи, които първо се опитваха да ме обиждат, после си говорихме и накрая 2/3 от тях загубиха рунда, защото загубихме рунда и нямаше какво повече да ми кажат. Казват : Ще ви изметем… Аз казах: Добре, влезте и изметете, направете партия и изметете. Не ви харесва ДПС и БСП. Аз се боря 8 години срещу ДПС, вас ви нямаше никакви. Сега искате да се борите, добре, чудесно, ето ви терена. Искате да прекрачите олигархията? Ами добре, прекрачете я.
Водещ: А, вие искате ли г-н Сидеров?
Волен Сидеров: Те се клатеха в градинката на Кристал със шише двулитрова бира и с леко замрежен поглед от цигарки, такива по-особени. Казах им, че това не става така с шишето в ръка и с хихикане, това става с черна работа. Тоест, ако искат тези хора да разсекат олигархичния възел да го разсекат.
Водещ: А, вие искате ли?
Волен Сидеров: С идеи, кауза и с много енергия и много влагане на хъс.
Водещ: Вие искате ли да пресечете този олигархичен възел?
Волен Сидеров: Аз го правя, аз давам тон от както съм в политиката.
Водещ: Както се случва в комисията, която вие председателствате?
Волен Сидеров: Ами, разглеждаме сигнали.
Водещ: Взеха ви етиката. Разсърдихте ли им се? Значи, прецениха, че не може да бъдете шеф на комисия по етика.
Волен Сидеров: Това не знаем кой може да го прецени.
Водещ: Казваха го публично, да не си играем.
Волен Сидеров: Сега разглеждаме, има доста натрупани сигнали и в момента разглеждаме всички. Екипа от сътрудници работи по тях, появяват се доста сериозни сигнали и ще работим по всеки един от тях.
Водещ: Ами, споделете някои, които ви се виждат доста правдоподобни.
Волен Сидеров: Ами, има такива, които визират Росен Плевнелиев. Понастоящем за съжаление президента на България.
Водещ: Кой праща тези сигнали срещу президента?
Волен Сидеров:Ами, хора, граждани и т.н.т.
Водещ: Срещу кого друг, освен Росен Плевнелиев?
Волен Сидеров: Ако имате предвид известни имена – за Фъндъкова се сещам, те са много, но повечето не говорят нищо на широката аудитория. Отново са на позиции, кмет или нещо подобно.
Водещ: А от сегашните управляващи има ли?
Волен Сидеров: Срещу бившия министър на спорта се сещам, днес мина един. Срещу сегашен министър до момента няма и ако се появи ще бъде разгледан.
Водещ: Срещу Станишев, Доган, Борисов? Така да попитам по-конкретно?
Волен Сидеров: Срещу изброените до момента няма нищо.
Водещ: Ще има ли предсрочни избори и кога ще бъдат те?
Волен Сидеров: Ако правителството направи така, че да изпадне в изолация в парламента, то веднага ще падне и ще има предсрочни избори. А, ако то се старае, върши нещо в посока икономика и бизнес, то е възможно да изкара мандата.
Водещ: Това възможно ли е? Четири годишен мандат на кабинета Орешарски?
Волен Сидеров: Ако върши правилните неща, защо не?
Водещ: Кои са правилните?
Волен Сидеров: В интерес на българската икономика, здравеопазване и т.н.
Водещ: Каква е цената на подкрепата, която им давате, приемете и метафорично и буквално?
Волен Сидеров: Цената е в България се живее по-добре и ако видим, че правителството се проваля в това, ще се направи нужното.

Print Friendly
FacebookСподели