България отива на финалите в Полша

| Източник:

Агенция „Фокус“

Националният ни отбор по волейбол за мъже се класира на финалите в Световната лига в Полша. Това стана след загубата с 2:3 при домакинството си срещу Русия във Варна. Поражението дава точка на националите, която се оказа достатъчна за класиране на финалния турнир.

Агенция „Фокус”
България загуби от Русия, но се класира за финалите в Световната лига

България се класира за финалите на Световната лига в Полша. Националите взеха два гейма на Русия, които спечелиха в зала „Конгресна” във Варна с 3:2 гейма. Националите загубиха първия гейм срещу Русия с 14:25. Отборът на Радостин Стойчев успя да спечели втория с 25:23. Руснаците отново взеха предимство в третия след 25:13. В четвъртия гейм България отново изоставаше, но страхотна игра донесе успеха на националите с 25:23. В тайбрека руснаците успяха да спечелят с 15:12.
Двубоят започна лошо за националите, които допуснаха Русия да направи разлика от шест точки, която запазиха до края на първия гейм. Те спечелиха с 25:14.
Във втория гейм България отново изоставаше в резултата, но в края на гейм националите изравниха резултата и спечелиха гейма с 25:23.
Третият гейм започна равностойно, но след десетата точка руснаците отново натрупаха разлика, която не изпуснаха до края на гейма – 25:13.
Четвъртият гейм отново започна лошо за българите, които изоставаха в резултата през по-голямата част от мача. Страхотна игра в последните точки донесе успеха в гейма, а с това и българите си осигуриха място на финалите в световната лига. Българите спечелиха с 25:23 четвъртия гейм.
Русия успя да спечели тайбрека с 15:12 и завърши на първо място в Група „Б” на Световната лига с 31 точки. България приключи втора с 22.

- най-добрите три втори отбора

Волейбол: България взе два гейма на Русия и се класира за финалите на Световната лига

България се класира за финалите на Световната лига. Националите взеха два гейма на Русия. В момента резултата е 2:2 – предстои тайбрек. Националите загубиха първия гейм срещу Русия с 14:25. Отборът на Радостин Стойчев успя да спечели втория с 25:23. Руснаците отново взеха предимство в третия след 25:13. В четвъртия гейм България отново изоставаше, но страхотна игра донесе успеха на националите с 25:22.
Мачът се играе във варненската зала „Конгресна“.

Волейбол: Русия спечели третия гейм срещу България

Русия поведе на България с 2:1 гейма. Националите загубиха първия гейм срещу Русия с 14:25. Отборът на Радостин Стойчев успя да спечели втория с 25:23. Руснаците отново взеха предимство в третия след 25:13. Мачът се играе във варненската зала „Конгресна“.
Във втория гейм България отново изоставаше в резултата, но в края на гейма националите изравниха резултата и спечелиха с 25:23.
Играчите на Радостин Стойчев трябва да спечелят два гейма срещу Русия, за да се класират на финалите в Полша. В следствие на обстоятелствата в останалите групи се нуждаят само от една точка, за да си гарантират квота за финалните сблъсъци, на които домакини са полските градове Гданск и Сопот.
Сърбия загуби втория си мач от Аржентина с 0:3 и в момента има 21 точки, колкото и България.
При загуба от Русия с 1:3 или 0:3, представителният ни отбор ще трябва да разчита на победа на Италия срещу Куба в Група „Д”. Кубинците са с 20 точки актив и евентуална изненада на Апенините по всяка вероятност ще ни изхвърли от турнира. Последна въпросителна представляват двата мача между САЩ и Пуерто Рико. Американците са с 18 точки и временно втори в Група „А”, но Пуерто Рико е абсолютен аутсайдер в групата с 10 загуби от 10 мача, което означава почти сигурни шест точки за САЩ.

Волейбол: България изравни геймовете срещу Русия

България изравни геймовете срещу Русия – 1:1. Националите загубиха първия гейм срещу Русия с 14:25. Отборът на Радостин Стойчев успя да спечели втория с 25:23. Мачът се играе във варненската зала „Конгресна“. Двубоят започна лошо за националите, които допуснаха Русия да направи разлика от шест точки, която запазиха до края на първия гейм. Те спечелиха с 25:14. Във втория гейм България отново изоставаше в резултата, но в края на гейм националите изравниха резултата и спечелиха гейма с 25:23.

Волейбол: България загуби първия гейм срещу Русия

България загуби първия гейм срещу Русия с 14:25. Мачът се играе във варненската зала „Конгресна“.
Съставите:

България: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов – Владислав Иванов-либеро
Резерви: Георги Братоев, Владимир Николов, Христо Цветанов, Николай Пенчев, Методи Ананиев
Треньор: Радостин Стойчев

Русия: Сергей Гранкин, Максим Михайлов, Тарас Хтей, Денис Бирюков, Александър Волков, Дмитрий Мусерский – Александър Соколов-либеро
Резерви: Александър Бутко, Дмитрий Илиних, Алексей Спиридонов, Николай Апаликов, Хачатур Степанян
Треньор: Владимир Алекно