Източник: iStock
През летния сезон на 2027 г. ще бъде разширена въздушната свързаност между Германия и България. Авиокомпанията Corendon Airlines ще изпълнява полети от Кьолн/Бон до Варна и Бургас, както и от Нюрнберг и Щутгарт до Варна. Това съобщават от Министерството на туризма.
Министърът на туризма Илин Димитров заяви, че целта на инициативата е страната ни да стане по-достъпна за германските туристи. По думите му полетите са предвидени за периода от май до септември 2027 г.
От 9 май до 3 октомври 2027 г. компанията ICC ще извършва полети от Хановер, Дюселдорф и Лайпциг/Хале до Варна и Бургас. Ще се има поне по два полета седмично до българските черноморски градове. Стартът на програмата на ICC съвпада с провеждането на Евровизия 2027 в Бургас. Първият полет от Германия до Бургас е планиран за 9 май.
Новите директни връзки ще допълнят полетите на утвърдени превозвачи като Eurowings, Discover Airlines, TUIfly, Sundair, Freebird, Wizz Air и др. Министерството на туризма продължава активната си работа с авиокомпании, туроператори и летищни оператори за привличане на допълнителен въздушен капацитет и откриване на нови директни маршрути през сезон 2027 г. на летищата във Варна и Бургас.
Ведомството води разговори за включването на България в портфолиото на авиокомпания Condor, което би допринесло за допълнителното диверсифициране на предлагането от германския пазар и за достигането до нови групи туристи.
Провеждането на Евровизия 2027 в Бургас създава допълнителен потенциал за увеличаване на въздушния трафик към България. Очаква се международното събитие да привлече посетители от редица европейски пазари и да стимулира търсенето на допълнителни транспортни и туристически услуги.
„България Еър“ пуска допълнителни полети по линията София-Бургас за „Евровизия“ 2027
В периода 2-19 май 2027 г. по линията София – Бургас – София ще се изпълняват до два полета дневно




























