IMG_3017

Футбол:“Несебър“ изгуби „Надежда“

„Несебър” изравни резултата на „Надежда”, но след това загуби

Юношата на „Левски” отбеляза хеттрик за „железничарите“, като бе в основата за успеха с 4:1 над „Несебър” на „Надежда“ от 9  кръг на втория ни ешелон.

Младежкият национал даде аванс на своя тим в 21 мин. с глава. Иван Колев от гостите изравни в 35 мин. с хубав плонж с глава.

Малко преди края на първата част Евгени Зюмбюлев върна преднината на домакините, а попадението му бе второ за сезона.

През втората част Димитров вкара нов гол с глава в 55 мин., а в 81 мин. отблизо засече ново центриране, отбелязвайки своя първи хеттрик във Втора лига. Талантът от Дупница вече има девет попадения през сезона, като е лидер при стрелците заедно със Светослав Диков от Царско село, който има мач по-малко.
Двубоят бе изгледан от спортния директор на „Левски” Даниел Боримиров.
Гостите пък останаха на 6 място с 14 точки, като прекъснаха серията си от пет мача без поражение в шампионата.

В 10 кръг „Несебър” приема „Нефтохимик” на 30 септември-събота на Градския стадион от 17 ч.