1 офк_несебър (1)

Отборът на ОФК Несебър претърпя първа загуба в контролите от зимната си подготовка

Отборът на ОФК Несебър претърпя първа загуба в контролите от зимната си подготовка. Това се случи в шестата проверка, в която момчетата на старши треньора Николай Жечев записаха поражение с 1:2 от ФК Созопол. Преди този двубой „делфините“ имаха пет поредни победи в първите си пет зимни проверки.

Мачът се игра на стадиона в Каблешково, а играчите на Созопол първи откриха резултата след гол на Келеши Онвугамба в 13-ата минута. Малко по-късно голмайсторът можеше да отбележи и второ попадение, но след неговия удар топката се удари в гредата.

В 23-ата минута Созопол вече водеше с 2:0 след гол на Джоб Рууни Окпаначи. Защитата на Несебър не се справи по най-добрия начин и футболистът на Созопол прати топката във вратата на „делфините“.

Малко преди края на първото полувреме Несебър върна един гол. Тузаков центрира отдясно и Христо Георгиев намали на 1:2, след като засече центрирането с глава.

През втората част футболистите и на двата отбора продължиха да играят на много добро темпо, създадоха никак не малко ситуации пред двете врати.

Най-чистото положение се откри пред Несебър в 79-ата минута, когато Кристиян Парашкевов пропусна да изравни, пращайки топката в гредата. Центрирането бе на Николай Костов.

Следващата и последна контрола за ОФК Несебър е в петък (09.02.) срещу втория отбор на Черно море от 14:00 часа в Обзор.

Първо Полувреме: Марио Исаков, Георги Тузаков, Иван Стоянов, Тодор Петров, Георги Маджаров, Виктор Кунев, Генчо Далев, Валентин Сливов, Антон Узунов, Никола Гавов, Христо Георгиев

Второ Полувреме (влизат в 60 минута): Марио Исаков, Николай Костов, Пламен Димов, Тодор Петров, Коста Далев, Нуретин Пюскюлю, Петър Зелямов, Кристиян Парашкевов, алентин Сливов, Никола Гавов, Радослав Терзиев