04

„НЕСЕБЪР” СТАРТИРА С 2:0 СРЕЩУ „БОТЕВ”-ВРАЦА

Отборът на „Несебър” се класира безапелационно на първото място в Югоизточната „В” група

Отборът на „Несебър” ще бъде обявен, непосредствено преди първия мач от ст. треньора Николай Русев, информира президентът на клуба Георги Маринов.Осигурен е наряда за охрана, автомобилът на пожарната  и линейката.Теренът е подготвен в идеален терен, кабинките за отборите „домакин” и „гости” са  преместени от изток на запад, към която е и по-масовата публика.Освен капитана на домакинския отбор Николай Костов, все още се възстановяват като контузени: Росен Андонов, Стамен Ангелов и Джунейт Яшар.

Отборът на „Ботев”- Враца със ст.треньора Бойко Величков пристигна в последния момент и не се обявиха предварително за тренировъчния терен. Поради контузии на врачани са Христо Спасов и Любо Илиев.

В Югоизточната „В” група „Несебър” бе на първото място с 90 т., гол.разлика 88:20 и се класира в „Б” професионална група, а в Северозаподната „В” група” „Ботев” остана на второ място с 81 т., гол.разлика 101:17, след което бе дописан в „Б” група.

Главен съдия на първата среща в Несебър е Мустафа Шефкет от Кърджали, асистенти са: Румен Иванов от Смолян и Атанас Делчев от Кърджали, четвърти съдия- Павлин Тютюнджиян от Бургас.Съдийски наблюдател е Райчо Райчев от Сливен, делегатът е Тургут Али от Кърджали.

Новият шампионат в него ще вземат участие 16 отбора. Зимната пауза ще бъде от 18.12. 2016 до 25.02.2017. Сезонът във Втора професионална лига включва 30 кръга и ще завърши на 28.05.2017.

Шампионът получава директна промоция за елита, докато вторият и третият ще играят баражи с тимове от Първа професионална лига. Четирите последни отбора изпадат в по-долната дивизия.

Максим МОМЧИЛОВ Разширеният отбор на „Несебър”: Н.Кръстев, Н.Дамянов, Д.Молдованов, Цв.Цонков, Ст.Ангелов, Г.Ташев, Дж.Яшар, Вл.Мирчев, Дж.Али, И.Цачев, Пл.Танев, Р.Андонов, Б.Тотев, Н. Пюскюлю, И.Стоянов, Н.Костов, Г.Димов, Л.Ангелов, Ст.Калев, Г.Георгиев, Ер. Карадайъ, Р.Игнатов, С.Баев.Ст.треньор: Николай Русев.

…………………………………………………………………………………………….

В първия мач на „Б” професионалната група отборът на „Несебър” се наложи с 2:0 над „Ботев”-Враца

IMG_9308 Преклонението  пред отбора за починалия Траян Дянков от „Спартак”-Варна                                                                                                                                                                                                                                        IMG_9365 В секундата с удар с глава от Владислав Мирчев с 1:0 във вратата на „Ботев”-Враца                                                                                                                                                                          IMG_9384 Вратярат Николай Кръстев бе въздесъщ пред и над несебърската врата

Преди мача на Градския стадион в Несебър двата отбора се преклонинаха с 1- минутно мълчание за починалия внезапно треньор на „Спартак”-Варна Траян Дянков.

Още след първия сигнал капитанът на отбора  Николай Костов се нае с дирижирането териториално и игрово от несебърската команда.Преди мача стана въпрос,че Росен Андонов, Стамен Ангелов и Джунейт Яшар все още не са възстановени, но още в първата част бяха създадени опасни положения пред врачанския вратар Яначков. Въпреки контузените  преди мача Христо Спасов и Любо Илиев, врачани също използваха контраатаки, но първото полувреме завърши без резултат.

Преди втората част на мача публиката си припомни, че Югоизточната „В” група „Несебър” бе на първото място с 90 т. и се класира в „Б” група, а в Северозапaдната „В” група” „Ботев” остана на второ място с 81 т., дописан по-късно в професионалната група. А сравнителната статистика е показателна за  „Несебър”

Това се случи и през втората част на мача.Двата отбора наистина се активизираха.И след два удари на врачани пратиха топката в несебърската врата в 55 мин. Павел Петков и в 74 мин. от Милен Василев, но головете бяха отбелязани във вратаря Яначков.

В 68 мин. Николай Костов центрира отляво, а Владислав Мирчев над всички с глава прати топката в мрежата за 1:0. В 88 мин. след анологични центриране Цветомир Цонков с глава покачи резултата  2:0, а минута преди края Димитър Петков от „Ботев” беше изгонен след втори жълт картон.

Главният съдия на мача Мустафа Шефкет от Кърджали показа още 2 жълти картони за: Димов и Михайлов от „Ботев” и за Костов от „Несебър”

Максим МОМЧИЛОВ

„Несебър”: 24. Кръстев, 32. Мирчев, 18. Пюскюлю, 23. Молдованов, 27. Костов- капитан, 2. Али, 10. Димов, 22. Цонков, 5. Тенев, 19. Карадайъ, 9. Баев. Ст.треньор: Николай Русев

Автор: Максим МОМЧИЛОВ