nesebar-pirin-10

Футбол:“Несебър“ отново пред изпадане от групата

Домакините  от „Несебър” откриха след 28 мин. игра. Точен бе бившия пиринец  Иван Цачев с диагонален удар. 2 минути преди края на първата част неостаряващият Владислав Златинов изравни за гостите.

В началото на второто полувреме домакините натиснаха здраво. Само в рамките на минута още в първата атака последователно пропуски направиха Цачев и Реджеп Халил.

В 53 мин.  Николай Дросев излезе сам срещу Филип Димитров и го прехвърли за 2:1. Обратът започна 13 минути преди края когато юношата на „Пирин” Ивайло Михайлов пое една топка с гърди, обърна се и от близо вкара за 2:2.

Влезлият като резерва колумбиец  Хуан Веласко вкара трети гол за гостите 5 минути преди края. А за да бъде драмата пълна в четвъртата минута на добавеното време Реджеп Халил остана сам срещу Димитров , но вратарят на пиринци показа класа и спаси.

Така след този кръг „Несебър” е 13-ти с 23 т., а „Пирин” е на 15-та позиция с 21 т. и борбата на дъното става доста заплетена, а „Несебър” е пред изпадане. В следващите кръгове „Несебър” играе срещу: „ЦСКА-1948,”Локомотив”-Горна Оряховица, „Локомотив 1929”-София, „Черноморец”-Балчик и „Монтана”.