New Imagehtrhh

Футбол : „Несебър” загуби в Поморие

Отбраната на „Поморие” получи само един гол от капитана на „Несебър” Николай Костов

С получени картони „Несебър” загуби от „ Поморие”  с 1:3 в XIII кръг от първенството на Втора професионална лига.

Домакините в Поморие поведоха с 2:0 още до почивката. Иван Колев откри с глава в 23 мин., а в 44 мин. Ахмед Ахмедов удвои резултата.

4 мин. след почивката Христо Лемперов уцели лявата греда в несебърската врата. Поморийци все пак стигнаха и до класическия резултат в 68 мин., когато се разписа отново Иван Колев.

Гостите стигнаха до почетен гол чрез капитана Николай Костов в 77 мин. от дузпа.

Съперниците завършиха мача с човек по-малко, след като главният съдия Георги Давидов отстрани от игра Деян Лозев от „Поморие” в 71 мин. с директен червен картон и Иван Цачев от „Несебър” за втори жълт картон 75 мин.

Във временното класиране „Несебър” е на 6 място с 20 т.Водачът „Етър”-Велико Търново има 26 т., „Септемри” е с 25 т., а ЦСКА-2-София е с 24 т.

В 14 кръг „Несебър” приема „Локомотив 1929”-София на 26 ноември от 14,30 ч. в Градския стадион.

Несебър”:  Н. Кръстев, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, С. Баев, Г. Димов (80′ – Н. Дамянов), Ив. Цачев,Вл. Мирчев, Ер. Карадайъ (46′- Ер. Карадайъ), Пл. Тенев.Гл.треньор: Николай Русев.