1 -768x432

Футбол:„Несебър” бе сразен от „Арда”пред 3 000 зрители

Отборът на „Арда” записа категорична победа срещу „Несебър” с 5:1, пред близо 3000 зрители на „Арена Арда“. Преди официалния дебют на новия старши треньор Стамен Белчев бе поднесена пита за здраве и футболен урожай.

Футболистите на домакините започнаха мотивирани да спечелят трите точки пред собствена публика. В 12 мин. главният съдия отсъди дузпа, след като Бенгюзов бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Венцислав Христов и откри резултата. Малко след попадението, „Арда” създаде нова опасност пред вратата на гостите.В 30 мин. Иван Коконов центрира много точно в наказателното поле, където Веселин Марчев бе безгрешен и с глава покачи на 2:0. В 37 мин. отново Марчев подложи на изпитание Здравков, но топката мина близо до левия страничен стълб.

В 44-мин. Венци Христов пое топката близо до центъра, сам тръгна в половината на гостите и след като преодоля няколко играчи, с топовен изстрел прати топката неспасяемо в мрежата на Несебър покачвайки на 3:0.

След почивката головото шоу продължи. В 52 мин. защитникът Румен Сандев се бе включил в предна позиция и засече с глава центриране в наказателното поле, като направи резултата 4:0. В 60 мин. Ахмед Осман бе близо да се разпише, но от непосредствена близост прати топката право в тялото на вратаря.8 мин.по-късно публиката отново бе вдигната на крака. Иван Коконов изпълни пряк свободен удар, а Васил Добрев надскочи всички в наказателното поле, разписвайки се за 5:0, съсипвайки „Несебър”.

Гостите все пак успха да достигнат до почетно попадение, след като в последната минута Молдованов от пряк свободен удар, прати топката зад Иван Караджов.

След 20-тия кръг „Арда” заема трето място с 38 т., а „Несебър” остана на 12 място с 21 т. и приема „Ботев”-Гълъбово на 16 март.