Image-1(19) (1)

Седмо място в отборното класиране завоюва екипа на ОДМВР – Бургас

Седмо място в отборното класиране завоюва екипа на ОДМВР – Бургас, участвал за първи път в Републиканското първенство по ски алпийски дисциплини и биатлон за служителите на МВР, приключило преди дни в Добринище. Надпреварата, в която се включиха 92 състезатели от 14 спортни клуба, се проведе на пистите под връх Безбог.

Image-1(18) (1)В тазгодишното издание на Републиканското първенство отбора на крайморската дирекция бе класиран малко след призовата тройка, оглавена от екипа на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, с първи подгласник отбора на ОДМВР – Благоевград и втори подгласник – отбора от Академия на МВР.

Надпреварата се проведе в няколко дисциплини : слалом – жени и мъже, гигантски слалом – жени и мъже и биатлон. При жените в категория „45 +“, дисциплина „слалом“ първо място завоюва Катя Диянова от Първо Районно управление – Бургас. Диянова спечели и първо място при жените в категория „45 +“, дисциплина „ гигантски слалом“, а съотборничката й – Радина Костова от Четвърто Районно управление – Бургас отвоюва второто място при жените в категория „до 35 години“, дисциплина „ гигантски слалом“.

Image-1(20) (1)Мъжете в отбора на ОДМВР – Бургас – Ангел Недков, Панайот Иванов и Димитър Узунов срещнаха сериозна конкуренция в служителите от останалите структурни звена на МВР, включили се в Републиканското първенство по ски алпийски дисциплини и биатлон, но представянето им ги амбицира за още по-големи успехи в бъдеще по снежните писти.

Автор: Nessebar-News.com