„С най-голямо удоволствие ще ви предоставя документите, с които разполагам.“, бе категоричен проф. Димитър Съселов и още в началото на срещата подари книги от баща си на домакина. Кметът на Несебър Николай Димитров не пропусна да благодари за благородната проява и във връзка със събирането и съхраняването на писмени и снимкови материали заяви, че от известно време насам местната администрация е започнала да дигитализира архива си. „Това е много хубаво, защото ще имате бърз достъп до всяка информация, която ви интересува. И най-вече хубаво е да има институционална памет.“, изрази мнение ученият.
По време на срещата кметът увери госта си, че той и екипът му се стремят да оставят положителна следа след себе си, защото целта на местната власт е да се надграждат и да се развиват града и общината. А развитието на града не е останало незабелязано от проф. Съселов и това се разбра от думите му, че с всяка изминала година, когато идва тук, Несебър му се вижда облагороден и все по-хубав. Особено през погледа на неговата съпруга, която е американка и забелязва положителните промени в града, подчерта астрономът.
Бъдещите проекти, засягащи подобряване визията на Несебър, бяха част от темите, засегнати по време на срещата. Николай Димитров информира какви са идеите, които възнамерява да осъществи местната власт, както и кои са текущите планове, които се изпълняват за доброто на града.
Проф. Димитър Съселов произлиза от семейство на видни български интелектуалци. Всички мъже с името Димитър Съселов от този род са дали своя принос в различни сфери на науката. Дядо му е видният български историк Димитър Съселов – автор на редица трудове, посветени на прабългарите. Баща му е архитектът Димитър Съселов. Заради това потекло не е изненадващ и интересът на Димитър към науката. Пpoфecop Димитъp Cъceлoв cтaвa cвeтoвнo пpoчyт c тoвa, чe пpeз 2003 г. чpeз мeтoдa нa тpaнзитнoтo тъpceнe зaeднo c eĸипa cи ycпявa дa oтĸpиe нaй-oтдaлeчeнaтa плaнeтa в нaшaтa гaлaĸтиĸa. Tя ce нaмиpa нa oĸoлo 5 000 cвeтлинни гoдини oт нac, в cъзвeздиeтo Cтpeлeц и e нapeчeнa Оglе-ТR-56b.