1334

Футбол:„Созопол”- „Несебър” 3:3

Преди мача „Несебър”  – „Царско село 2015”- София

„Созопол”- „Несебър” 3:3

Периодично играчите  от  „Созопол” бъркаше футбола с хандбала и в края на мача гл.съдия се принуди и до червения картон за играч на домакините

Мачът в 20 кръг на Втора професионална лига гостуващият „Несебър” срещу „Созопол“ завърши 3:3.

.“Несебър“ още в първата минути губеше от „Созопол” с гол на Георги Петров, откривайки с глава след корнер.Постепенно обаче гостите придобиха инициативата и успяха да обърнат резултата до почивката.

Иван Цачев изравни след индивидуална акция в 24 мин, а в 28 мин. Ерай Карадайъ изведе своя тим напред след успоредно подаване на Симеон Баев.
През втората част „Созопол” се хвърли в атаки, но в 61 мин.след подновяването на играта резервата Николай Колев вкара трети гол за гостите след бърза контраатака.

В 72 мин. Мустафа изненада вратаря Росен Андонов за 2:3, а в 84 мин повтори упражнението за 3:3.

Секунди преди края Мустафа спря голова атака на гостите и беше изгонен след втори жълт  картон на който гл. съдия го декорира с червен цвят.

Въпреки червения картон в добавеното време домакините можеха дори да стигнат и до победата, но Деян Христов стреля в ръцете на Андонов.

Преди 21 кръг отборът на „Несебър” е на 6 място с 29 т.  и приема в Градския стадион на 18 март от 15, 30 ч., гостуващия  „Царско село” на 9 място с 27 т.

Максим МОМЧИЛОВ

„Несебър”: Р. Андонов, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, С. Баев, Г. Димов, Цв. Цонков, Дж. Али, Дж. Яшар, Ив. Цачев, Ер. Карадайъ, Ем. Ахмед.Гл.треньор: Николай РУСЕВ.                              Резерви: Ст. Бояджиев, Н. Дамянов, Ст. Вълчев, Д. Бенчев, Д. Стоянов, Н. Колев, Ж. Пехливанов.

Созопол”: М. Теменлиев, Хр. Каймакански, Анг. Делчев, М. Сечков, Ст. Мантаров, Ив. Янчев, Кр. Пешов, Як. Идризов, М. Радев, М. Мустафа. Г. Петров. Гл.треньор: Румен ДИМОВ. Резерви: Св. Нотев, Д. Андреев, Д. Христов, Д. Хаджиев, Кр. Тафраджийски, Ст. Митев, Ст. Баев.

Созопол”  – „Несебър” 3:3 (1:2) [1:0 Георги Петров 1′, 1:1 Иван Цачев 24′, 1:2 Ерай Карадайъ 28′, 1:3 Николай Колев 61′, 3:3 Мустафа Мустафа 72′,84′],  [чк: Мустафа Мустафа (С) 90’+1′], ~ 4