New Image5443435435

Футбол:„Созопол” – „Несебър” 1:0

Във втората контрола „Несебър” загуби в „Созопол” с 1:0, след като в първия мач завърши 1:1 срещу „Черно море”-Варна

Още в 6 мин. Пешов в „Созопол” върна към Баев, който отправи опасен изстрел по земя, но Тотев изби. В 11 мин.  Кристиян Тафраджийски отправи топовен изстрел извън наказателното поле и топката влетя в долния десен ъгъл на вратата.

В 20 мин. Яшар можеше да изравни, но Теменлиев се намеси. Станимир Баев пък остана сам срещу вратаря на „Несебър”, но се засуети и Тотев улови.

Ерай Карадайъ подаде в наказателното поле към Цачев, който от няколко метра прати топката покрай дясната греда.                                                                                                                                           В 34 мин. „Созопол” изпусна да удвои аванса си, но Баев и  Христов останаха сами срещу стража вратаря на „Несебър”. Баев обаче реши да играе сам, премина стража, но се препъна и топката излезе в аут.

5 мин. преди края на полувремето Цачев центрира в наказателното поле, Карадайъ засече с глава, но Теменлиев изби с акробатичен плонж.

В началото на втората част Христов прехвърли вратаря на „Несебър”, но топката премина до дясната греда. Малко след това пък изстрел на Деян Христов срещна гредата. Четвърт час преди края Стамен Ангелов остана сам срещу вратаря на домакините, но стреля покрай дясната греда. В 80 мин.  влезлият секунди по-рано Даниел Костов отбеляза гол в „Несебър”, който обаче бе отменен заради засада.

Максим МОМЧИЛОВ

„Несебър”: 1. Б. Тотев, 18. Н. Пюскюлю, 28. Д. Молдованов, 3. Ив. Стоянов, 9. С. Баев, 22. Цв. Цонков, 8. Ст. Калев, 4. Г. Ташев, 20. Дж. Яшар, 6. Ив. Цачев, 19. Ер. Карадайъ. Резерви: 33. Р. Андонов, 16. Н. Дамянов, 27. Н. Костов, 10. Г. Димов, 21. Л. Ангелов, 11. Ст. Ангелов, 15. Д. Коларов, 7. Г. Дойчинов, 32. Вл. Мирчев, 2. Дж. Али

Автор: Максим МОМЧИЛОВ