1483

Футбол:„НЕСЕБЪР” разби „ОБОРИЩЕ” – 3:0

„Несебър” се наложи над „Оборище” с класическия резултат  3:0 в мач от 10 кръг на Втора професионална лига  и оглави временното класиране

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините.Още в 5 мин. Карадайъ нанесе удар по диагонала, който Витанов изби.Последва канонада от удари от Ангелов, Яшар, Костов, Цонков и Тенев, но все пак резултатът завърши в края на първата част 0:0.

Главният треньор на дебютанта Емил Велев-Кокала и неговият тим „Оборище” не успяха да издържат второто полувреме.Домакините се развихриха и пласираха три безответни гола.                                                                                                                                                                                                         Стамен Ангелов откри резултата в 49 мин., Иван Цачев удвои аванса на тима в 73 мин., а Владислав Мирчев оформи крайния класически резултат  3:0 в 75 мин.                                                                                                                                                              „Несебър” оглави временното класиране, след като Станимир Баев от „Созопол”  победи с 1:0 в 5 мин. досегашния лидер „Септември” -София.

В 11 кръг  на 29 октомври от 16 ч. „Несебър” гостува в Плевен на „Спартак”.

Максим МОМЧИЛОВ

„Несебър”: 28Р. Андонов, 23Д. Молдованов, 3Ив. Стоянов, 27 Н. Костов-капитан, 10Г. Димов, 22Цв. Цонков, 17Ив. Цачев, 11Ст. Ангелов, 20Дж. Яшар, 5Пл. Тенев, 19Ер. Карадайъ.Гл.треньор: Николай Русев

„Оборище”: 1Витанов, 14Парнаров, 3Лазарос, 24Гаров, 7Личев, 8Щерев, 19Салибур, 15Тодоров-капитан, 80Камберов, 6Стамов, 16Тачев.Гл.треньор: Емил Велев

Автор: Максим МОМЧИЛОВ