7 960-600

Футбол:„Несебър” най-после победи, и то в Благоевград

След серия загуби и ремита отборът на „Несебър” постигна успех с 3:1 над „Пирин” в Благоевград  в среща от 10-ия кръг на Втора професионална лига.

Попаденията за играчите на треньора Николай Жечев реализираха Радослав Апостолов (75′), Реджеб Халил (83′) и Жак Пехливанов (89′).

Точен за домакините бе Петър Христов (78’).

Първата част не предложи много голови положения и логично завърши при 0:0. Второто полувреме обаче резултатът се промени драстично. Тон за победата на гостите даде Радослав Апостолов в 75 мин. 3 минути по-късно младокът Петър Христов изравни, но с попаденията на Халил и Пехливанов, футболистите на „Несебър” стигнаха до важните 3 точки в Благоевград.

Отборът се придвижи на 9 място с 12 точки.В следващия мач на 20 октомври, събота,от 16 ч. „Несебър” в Градския стадион  приема – ЦСКА 1948 (София).