1 nesebar-pomorie-12

Футбол:„Несебър” и „Поморие” завършиха наравно 1:1

В местното морско дерби от 19 кръг двата отбора си поделиха по едно полувреме, поделиха  и точките.

Гостите от „Поморие” имаха повече положения преди почивката . Те поведоха след 20 мин. игра. След ъглов удар Георги Петков с глава бе точен за 0:1. След още 2 мин. Живко Петков с пас глава бе близо до попадение.

Едва в 33 мин. се откри възможност и за домакините ,но вратарят Темелиев парира удара на Иван Цачев.                                                                                                                                             В последната минута на полувремето Живко Петков остана сам срещу вратаря, но ударът му от малък ъгъл мина встрани от вратата.

През второто полувреме домакините натиснаха, но трудно стигаха до положения.Все пак в 65 мин. Реджеп Халил след центриране отдясно изравни с глава резултата.

След две минути Здравков спаси силен удар на Теодор Стефанов, а в 70 мин. страхотна тупалка на Галин Димов мина  на сантиметри от сглобката на двете греди.

В класирането „Несебър” е 10-ти с 21 точки, а „Поморие” е на 6-то място с актив от 28 пункта.