fgewwerewrew

АБСОЛЮТНА ДОМИНАЦИЯ – ИНДИВИДУАЛНО И ОТБОРНО ОТ НЕСЕБЪР

New Imagedfqewqwqwe

При абсолютна доминация от Клуб по подводен риболов-Несебър премина последното 48  държавно първенство по спортен подводен риболов в залива на Царево

В 3-дневния заключителен турнир участваха 13 отбори с 52 състезатели.В два от трите състезателни дни надпреварата бе отборна, а в индивидуалния шампионат на България за 2016 г. се подредиха 12 състезатели.

fgewwerewrew  На първо място бе класиран  отборът на Клуба по подводен риболов-Несебър /КПРН/, постигайки 380,99 точки.На второ място остана отборът на „Нафтекс-1” с 290,00 т., а „Нафтекс-2” е с 231,29 т.

В останалото класиране са: „Марлин”-213,95 т., КПСД-2-197,79, „Св.Никола”-87,62, „Ватус про”-75,24, „Варна даивинг център”-73,16, КПСД-1-58,80, „Портус кария-2- 58,94, „Портус кария-1- 49,15, „Месембрия”- 44,76 и „Балтек”- 29,48 т.

New Imagerwr3r3r3Въпреки лошата метеорологична обстановка Мирослав Илчев от КПРН заслужи купата по безапелационен начин, заемайки  първо място в индивидуалното класиране с 292,53 т. На второ място с 222,44 т. остана  Валентин Люцканов от „Нафтекс”, а на трето също от „Нафтекс” завърши Антон Арабаджиев с 157,91 т.

В индивидуалното класиране, освен  първото място на Мирослав Илчев, съотборниците му от КПРН се класираха  както следва: Александър Перухов- на 4 място, Веселин Томов- на 6 място и Петър Атанасов – на 26 място.

Успоредно с Държавното първенство по спортен подводен риболов  по инициатива на Община Царево се проведе и третия открит турнир за купа „Василико“. И на този турнир КПРН се класира на първо място, завладявайки шампионската купа.