9 nesebar

Футбол:“Несебър “ отново със загуба….

След загуба на  „Несебър”, отборът на „Царско село” стана едноличен лидер във Втора професионална лига. Тимът на Никола Спасов спечели с 2:0 визитата си на „Несебър” от 3-ия кръг.

Головете паднаха след почивката, а техни автори бяха Божидар Кацаров (47) и Реян Даскалов (90). Така клубът на Стойне Манолов има пълен актив от 9 точки, като води с две точки пред ЦСКА 1948.

Играчите на Спасов дори си позволиха лукса да пропуснат дузпа при резултат 0:0 в 18 мин. Нападателят Васил Калоянов стреля, но Павел Здравков показа отличен рефлекс и изби.                                                                                                                                                              Втората част започна с гол за гостите. Тейнур Марем центрира отдясно, а Божидар Кацаров с глава прати топката в мрежата.Последваха пропуски на Калоянов и Манев за гостите.Домакините имаха отлична възможност да изравнят в 77 мин. Николай Костов центрира от фаул, а резервата Реджеб Халил удари гредата след удар с глава

.Секунди преди края на мача Даскалов от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.                                                                                                                                                                   „Несебър” е на 10 място, а в следващия кръг гостува в  „Поморие” на 18 август от 18 ч.