New Imagefgergergerg

Футбол:„Етър” преби „Несебър” във Велико Търново – 6:0

Във Втора професионална лига „Етър” унизи  с 6:0 „Несебър” в мач от 15 кръг. Двата  гола отбелязаха ветеранът Петър Димитров, а по един добавиха Илия Карапетров, Джихат Кямил, Митко Плахов и Николай Цветков.

През първата част търновци поведоха с 2:0 в рамките само на 3 минути. В 35 Димитров центрира към Карапетров, който откри със силен удар. 3 мин по-късно Кямил удвои с хубав прехвърлящ удар.

След почивката домакините се разиграха още повече и в 60 мин. Димитров направи резултата класически. В 75 стана 4:0 в полза на „Етър”, след като стражът Андонов изрита топката в тялото на Плахов и тя влезе в мрежата на вратата.

В последните минути на мача Димитров вкара втория си гол в срещата, а преди последния съдийски сигнал резервата Цветков оформи крайното 6:0.

Във временното класиране „Етър” води с 32 т., „Септември” е втори с 31 т.,а „Созопол” е трети с 26 т. ”Несебър” с 23 точки е на седмо място.

На 4 декември „Несебър” пътува във Враца срещу „Ботев”, а на 10 декември „Ботев” –Гълъбово пристига в Несебър.

Максим МОМЧИЛОВ

„Несебър”: Андонов,Али, Тенев, Молдованов, Стоянов, Костов-капитан,  Димов /64-Дамянов/,  Цонков /46-Пискюлю/, Цачев, Яшар, Карадайъ /55-Мирчев/.Ст.треньор: Николай Русев

Автор: Максим МОМЧИЛОВ