Пет медала за малките несебърски каратисти

| Източник: nessebar-news.com

С нови пет медала увеличиха колекцията си малките несебърски каратисти. Те се представиха достойно на проведеното в град Русе традиционно състезание за “Купа България”. В конкуренцията на състезатели от цялата страна несебърския клуб “БУШИДО” завоюва един златен, един сребърен и три бронзови медала.

Златото стана притежание на Марияна Йорданова във възрастовата група до 10 години. След като с Християна Петкова елиминираха всичките си съпернички те се срещнаха в един несебърски финал. Йорданова надделя, а Петкова стана нейна подгласничка.

При момчетата в същята възрастова група Виктор Байчев и Емануил Александров се пребориха за бронзовите медали.

В по-голямата възрастова група до 14 години Артемий Добринин успя да достигне до третото място, но здравословни проблеми му попречиха да премери сили за по-добро класиране. Все пак в тези условия бронзовия медал за него е едно немалко постижение.

карате Несебърския отбор бе воден от помощник-инструктора в клуб “БУШИДО”, вицеевропейския шампион Лъчезар Димитров. Според него представянето на отбора е успешно и е напълно според очакванията.

В клуб “БУШИДО” с нетърпение очакват резултатите на младежите, които участват в най-престижния западноевропейски турнир “SWISS OPEN JUNIOR” в гр. Станс, Швейцария. Там отбора воден от Сенсей Христо Терзиев са несебърските национали Деница Георгиева и Никола Янев, както и националния шампин за кадети Андрей Русев мери сили в конкуренцията на 324 състезателя от 14 държави.