Изказването му, отразено в стенограмата на заседанието, е в контекста на доклад за проект за проучване на строителни материали и подземни богатства в района на Кресна. При обявяването на точката от дневния ред премиерът пита „Това да не е - да дадем някоя концесия да попадне по сервитута на магистралата?" (визира се магистрала Струма-бел.ред.).
Министър-председателят посочва, че скалите в Кресненското дефиле са с много високи качества и при издълбаването им за тунели, отпадният материал може да се използва от фирмата-строител. Според премиера, скалите „стават като бетон" от валежите и „след като минат машините, става даже в пъти по-добре".
Борисов не пропуска в последствие да спомене обвиненията на БСП за това, че АМ Тракия се строи върху пепел. Според него проучванията ще докажат, че в опозицията са „неграмотни хора". Бойко Борисов даже заяви, че девизът на предизборната кампания на ГЕРБ ще е свързан с това, че „строят магистрали върху пепелта, оставена от Тройната коалиция".
В края на заседанието земеделският министър Мирослав Найденов предлага страната ни да отнесе към Съвета на ЕС резултатите от проучването на Словашката асоциация на потребителите, показало, че в Източна Европа големите марки за храни предлагат продукти с по-ниско качество.
Министрите Симеон Дянков и Николай Младенов възразяват срещу предложението. Според тях, страната ни поема голям ангажимент, като поставя този въпрос пред европейските институции, а няма достатъчно анализ по въпроса. Найденов контрира, посочвайки че словашкият анализ е резултат от изследване в акредитирани лаборатории в ЕС.
Въпреки това премиерът Борисов отлага решението по точката от дневния ред. „Тази точка ще я подкрепя с две ръце, ако няма думичката „ако, наистина". Кажеш ли „наистина", кажеш ли, че това е факт - подкрепям я с две ръце и не ме интересува коя е компанията", обяснява на Найденов премиерът и му възлага да подготви анализ за следващото заседание.