1 nesebar-ludogorets-78 copy

Футбол:“Несебър“загуби,…….но от „Лудогорец“

По-слабият отбор поведе,но  не успя да победи

След серия от реми и загуби „Несебр” пак падна, а „Лудогорец” естествено отстрани домакина  в турнира за Купата на България. „Лудогорец” успя да осъществи натиск още с началото на мача. Със силни изяви обаче се отличи стражът на домакините Петко Пацов.

В 25 мин. обаче „Несебър” поведе. След центриране от корнер на Галин Димов, Нуретин Пюскюлю засече с глава, пращайки топката в мрежата за 1:0. Две минути по-късно Махлангу се разписа, но бе в положение на засада и голът правилно бе отменен.

Все пак, шампионите успяха да изравнят в 36 мин. Жоао Паоло се нахлу в наказателното поле и останал сам срещу вратаря не сгреши – 1:1.

В 65 мин. гостите осъществиха пълен обрат. След центриране от корнер и кратко разбъркване, Георги Терзиев с глава насочи в мрежата за 1:2.

Четири минути преди края на срещата Джоди Лукоки отблизо оформи и крайното 1:3 за шампионите, които продължават борбата и за Купата.

„Несебър” е на 13 място във временнот класиране на Втората професионална лига и на 30 септември приема „Литекс”.